Design Thinking w HR i EB
Szkolenie online z elementami warsztatowymiTermin szkolenia: 27.06.2024 

Godziny: 9:00 – 15:00

Forma Szkolenia: Online | Trener: Daria Siwka | Koszt: 900 zł + VAT

[FORMULARZ REJESTRACJI]

 


O szkoleniu

Masz w głowie mnóstwo pomysłów wizerunkowo-rekrutacyjnych a nie wiesz w jaki sposób je urzeczywistnić? Potrzebujesz konkretnych metod i narzędzi do tego, by wdrożyć małe i duże rozwiązania ze swojego obszaru? Chcesz wiedzieć jak przeprowadzić grupę przez burzę mózgów w sposób efektywny tak, by na końcu „gorącej dyskusji” o potrzebach kandydatów i pracowników WRESZCIE dojść do sensownego rozwiązania? Jeśli tak, to szkolenie jest dla Ciebie – i da Ci możliwość wykorzystania metody Design Thinking w działaniach Employer Branding i HR.

Będziesz pracować na wybranych przez siebie punktach styku z marką pracodawcy (np. rekrutacja, on-boarding, rekrutacja wewnętrzna, event firmowy, Program Poleceń Pracowników, Program Mentoringowy, off-boarding, itp) i doświadczysz metody DT na sobie!

Narzędzia spotkania: Clickmeeting + Mural (nic nie musisz instalować). 

Dla Kogo?

Dla specjalistów HR, komunikacji wewnętrznej i EB, którzy zainteresowani są zdobyciem konkretnych umiejętności potrzebnych w urzeczywistnianiu nawet najbardziej szalonych i odważnych pomysłów.  Dla tych, którzy chcą wiedzieć jak przeprowadzić grupę przez burzę mózgów ONLINE/OFFLINE w sposób efektywny tak, by na końcu „gorącej dyskusji” o potrzebach kandydatów i pracowników WRESZCIE dojść do sensownego rozwiązania.

 


Program:

 • Rozpoczęcie warsztatu. Zespół Projektowy jako grupa. Techniki budowania więzi w zespole, budowa kontraktu, badanie nastrojów grupy.
 • Analiza problemu wyjściowego. Praca na metaforze. Drzewo problemu, Kapelusze de Bono.
 • Doświadczenie Design Thinking w praktyce.
  • Empatia: Skrajne grupy Użytkowników a tzw. główna grupa docelowa. Persona. Safari Design, tj. wywiad 1:1, wywiad grupowy, obserwacja. Zbieranie danych o Użytkownikach: 5xwhy. Planowanie wsteczne. Pokaż mi jak to robisz. Dzienniczek Użytkownika. Triangulacja metod. Ćwiczenie wywiadów, szukanie insightów.
  • Diagnoza potrzeb i przemodelowanie ‚problemu persony’ w wyzwanie projektowe. Wybrane narzędzia: Mapa Empatii dla persony. „Jak moglibyśmy…”.
  • Burza mózgów i generowanie pomysłów. Zasady skutecznej burzy mózgów online/offline. Wybrane narzędzia: Szybkie 8mki, Karty Brandów, Analogie, Antyproblem, Kula śniegowa. Klastrowanie: lelek pomysłów. Brainstorming w grupach warsztatowych.
  • Prototypowanie: wybór pomysłów i projektowanie rozwiązań. Wybrane narzędzia: Scenki, Lego, Schemat, moodboard.
  • Testowanie – sesja feedbackowa w gronie uczestników szkolenia. Wybrane narzędzia: Podobało mi się/chciałabym, +/-/?/!
 • Design Thinking – ułożenie procesu w całość.
 • Design Thinking – geneza metody, etapy, model dschool oraz IDEO, najciekawsze projekty ze świata.
 • Retrospektywa projektu i podsumowanie prac.
 • Zakończenie szkolenia: follow up.


Czego dowiesz się na warsztacie:

 • czym jest kreatywność, jak ją budzić w sobie i w innych,
 • jaki jest klucz do tworzenia innowacyjnych projektów HR i EB,
 • jak wygląda proces pracy metodą Design Thinking. Co więcej – samodzielnie go doświadczysz!
 • jak metoda DT może pomóc Ci w realizacji celów wizerunkowych, rekrutacyjnych czy komunikacyjnych,
 • stworzysz nowe rozwiązanie, które będziesz mógł/mogła wykorzystać w codziennej pracy w obszarze Human Resources, komunikacji wewnętrznej, budowania zaangażowania czy Employer Branding.

W ramach warsztatu otrzymasz:

 • materiały szkoleniowe w formacie PDF:
  • zawartość tablicy kreatywnej Mural w (wypracowane rozwiązania oraz cały przebieg szkolenia),
  • prezentację szkoleniową,
  • Mapę Empatii,
  • Scenariusz techniki „planowanie wsteczne” (do wykorzystania np. w projektowaniu on-boardingu),
  • konspekt sesji kreatywnej,
  • Kartę Pomysłu Finalnego,
  • Certyfikat,
  • Wartościową bibliografię i netografię.
 • 1h konsultacji online do wykorzystania w dowolnym terminie (max do 3 miesięcy po szkoleniu),

 

Daria Siwka / Bio

Przewodniczka po świecie Employer Branding: ekspertka, konsultantka, facylitatorka, trenerka i wykładowczyni. Ma Ponad 15 lat doświadczenia w projektowaniu działań wizerunkowych i punktów styku z marką pracodawcy (również metodą Design Thinking). Strategia EB i komunikacja marki, badania ilościowe i jakościowe, definiowanie Employee Value Proposition, kultura organizacji i wartości – to jej główne specjalizacje.
Wierzy w Employer Branding 'doing', nie 'talking'. Dlatego absolutnie wszystko, co przedstawia sprawdziła w swoim działaniu projektowym. Wszystko to wraz z małymi i dużymi pracodawcami, którym towarzyszy na szlakach EB.  
Autorka bloga poświęconego obszarowi Employer Branding, na łamach którego dzieli się swoim know-how. Inicjatorka i organizatorka wydarzeń branżowych EBMasters we Wrocławiu, które od kilku już lat skupiają społeczność osób z branży. 

Talenty wg Gallupa: IDEATION [ODKRYWCZOŚĆ]  ∗ INPUT [ZBIERANIE]  ∗  WOO [CZAR]  ∗ MAXIMIZER [MAKSYMALISTA] ∗ ARRANGER [ORGANIZATOR]  

Opinie innych uczestników

Warsztat Design Thinking w HR&EB przeprowadzony przez Darię to klasa sama w sobie. Luźna atmosfera, w której można powiedzieć wszystko, metody dobrane tak, aby było wesoło, inspirująco i przede wszystkim skutecznie! Wszystko się samo zapamiętuje, a jak się nie zapamięta, to zawsze zostaje podręcznik, który jest rewelacyjną pomocą przy późniejszych realizacjach sesji DT w pracy.

Jola Wiśniewska, HR Specialist
LEONI Kabel Polska

Uczestnictwo w szkoleniu z metody Design Thinking pozwoliło mi na poznanie tego narzędzia w kontekście środowiska HR - w którym pracuję na codzień. Po warsztacie z łatwością mogę wykorzystać zdobytą wiedzę, a dzięki genialnie opracowanemu podręcznikowi - wrócić do najważniejszych informacji i odświeżyć wiedzę w dowolnym momencie. Charakter warsztatów sprzyja kreatywności oraz podczas uczenia się nowych rzeczy można było również się dobrze bawić. Atmosfera szkolenia kameralna dzięki małej grupie, którą prowadząca bardzo szybko i efektywnie zintegrowała. Serdecznie polecam każdemu.

Katarzyna Andrzejewska, Specjalista ds. Personalnych
Dijo

Szkolenie z design thinking w zwykłej codziennej pracy pozwoliło mi odnaleźć innowacyjne rozwiązania dla nawet skomplikowanych biznesowych problemów.  

Kamila Bagińska
Audiofon

Szkolenie bardzo się podobało, dało mi „do myślenia” i na pewno będzie motorem do kreatywnych działań, zmian, tworzenia czegoś nowego.

Katarzyna Sobolewska
Idea Getin Leasing

Byłam już na warsztacie z design thinking wcześniej ale dopiero udział w szkoleniu Darii pokazał mi do czego mogę użyć tej metody w codziennej pracy. Bardzo dobrze przygotowane szkolenie: dobre tempo, warsztat trenerski Darii -super, materiały (zawartość i estetyka) i koniec końców prezent dla uczestnika. Doskonale spożytkowany czas :) dzięki BardzoHR!  

Katarzyna Sobótka
Attract & Recruitment Manager, Objectivity

Już dwa szkolenia z Darią za mną :) Oba okazały się świetne zarówno pod kątem formy jak i przekazanej wiedzy. Polecam gorąco tym, którzy stawiają pierwsze kroki w świecie HR/EB oraz wyjadaczom, chcącym rozszerzyć zakres swoich umiejętności.

Katarzyna Poręba
Employer Branding Coordinator, SpyroSoft

Jestem pełna zachwytu nad szkoleniem z design thinking!

Dominika Paplińska
Sp. ds. Personalnych, Jost Polska Sp. z o.o

Forma warsztatu, narzędzia, praktyczne podejście!

Gotowe narzędzia, energia, umiejętność zaangażowania wszystkich uczestników, praktyczne testowanie narzędzi!

Narzędzia plus komentarze. Bardzo cenny mentoring prowadzącej.

Uczestnik szkolenia Design Thinking