Design Thinking w HR i EB
Szkolenie online z elementami warsztatowymi

Termin szkolenia: 4.03.2021, od 9:00 do 15:00 | Trener: Daria Siwka | Koszt: 550 zł + VAT


 

O szkoleniu

Masz w głowie mnóstwo pomysłów wizerunkowo-rekrutacyjnych a nie wiesz w jaki sposób je urzeczywistnić? Potrzebujesz konkretnych metod i narzędzi do tego, by wdrożyć małe i duże rozwiązania ze swojego obszaru? Chcesz wiedzieć jak przeprowadzić grupę przez burzę mózgów w sposób efektywny tak, by na końcu „gorącej dyskusji” o potrzebach kandydatów i pracowników WRESZCIE dojść do sensownego rozwiązania? Jeśli tak, to szkolenie jest dla Ciebie – i da Ci możliwość wykorzystania metody Design Thinking w praktycznym ujęciu Employer Branding i HR.

Będziecie pracować na wybranych przez siebie punktach styku z marką pracodawcy (np. on-boarding, rekrutacja, off-boarding, rekrutacja wewnętrzna, event firmowy, itp).

Narzędzia spotkania: Clickmeeting + Mural (nie jest wymagana instalacja po stronie Uczestników). 

Ważne: warsztat w grupie maksymalnie 10-osobowej.

Szkolenie online z elementami warsztatowymi zawiera:

 • materialy szkoleniowe w formacie PDF:
  • zawartość tablicy kreatywnej Mural w (wypracowane rozwiązania oraz cały przebieg szkolenia),
  • prezentację szkoleniową,
  • konspekt sesji kreatywnej,
  • Kartę Pomysłu Finalnego,
 • 1h konsultacji online do wykorzystania w dowolnym terminie (max do 3 miesięcy po szkoleniu),
 • certyfikat (przesyłany pocztą tradycyjną).

Dla Kogo?

Dla specjalistów HR, komunikacji wewnętrznej i EB, którzy zainteresowani są zdobyciem konkretnych umiejętności potrzebnych w urzeczywistnianiu nawet najbardziej szalonych i odważnych pomysłów.  Dla tych, którzy chcą wiedzieć jak przeprowadzić grupę przez burzę mózgów ONLINE w sposób efektywny tak, by na końcu „gorącej dyskusji” o potrzebach kandydatów i pracowników WRESZCIE dojść do sensownego rozwiązania


Program:

 • Rozpoczęcie warsztatu – cele, program (Tablica Kanban, karty Dixit).
 • Sesja kreatywna – jak rozbudzić w sobie kreatywność?
 • Design Thinking – wprowadzenie do metody na podstawie… kultowej bajki.
 • Design Thinking – geneza metody, etapy, najciekawsze projekty ze świata. Model dschool.
 • Warsztat:
  • Empatia: zbieranie danych oraz synteza. Wybór grupy docelowej. Wybrane narzędzia: Wywiad indywidualny (5xwhy. Planowanie wsteczne. Pokaż mi jak to robisz). Triangulacja metod i Safari Design.
  • Diagnoza potrzeb i przemodelowanie ‚problemu persony’ w wyzwanie projektowe. Wybrane narzędzia: Mapa Empatii dla persony.
  • Burza mózgów i generowanie pomysłów na nowy proces. Wybrane narzędzia: Burza mózgów pisana/mówiona, Karty Brandów, Analogie.
  • Prototypowanie – wybór pomysłów i projektowanie rozwiązań. Wybrane narzędzia: Scenki, Lego, Schemat, StoryBoard.
  • Testowanie – sesja feedbackowa w gronie uczestników szkolenia.Wybrane narzędzia: Podobało mi się/chciałabym, Tanio/Drogo., +/-/?/!
 • Zakończenie warsztatu i stworzenie “checklisty”.

Czego dowiesz się na szkoleniu:

 • czym jest kreatywność, jak ją budzić w sobie i w innych,
 • jaki jest klucz do tworzenia innowacyjnych projektów HR i EB,
 • jak wygląda proces pracy metodą Design Thinking. Co więcej – samodzielnie go doświadczysz!
 • jak metoda DT może pomóc Ci w realizacji celów wizerunkowych, rekrutacyjnych czy komunikacyjnych,
 • stworzysz nowe rozwiązanie, które będziesz mógł wykorzystać w codziennej pracy w obszarze Human Resources, komunikacji wewnętrznej, budowania zaangażowania czy Employer Branding.

 

Daria Siwka / Bio

Przewodniczka po świecie Employer Branding: ekspertka, konsultantka, facylitatorka, trenerka i wykładowczyni. Ma Ponad 15 lat doświadczenia w projektowaniu działań wizerunkowych i punktów styku z marką pracodawcy (również metodą Design Thinking). Strategia EB i komunikacja marki, badania ilościowe i jakościowe, definiowanie Employee Value Proposition, kultura organizacji i wartości – to jej główne specjalizacje.
Wierzy w Employer Branding 'doing', nie 'talking'. Dlatego absolutnie wszystko, co przedstawia sprawdziła w swoim działaniu projektowym. Wszystko to wraz z małymi i dużymi pracodawcami, którym towarzyszy na szlakach EB.  
Autorka bloga poświęconego obszarowi Employer Branding, na łamach którego dzieli się swoim know-how. Inicjatorka i organizatorka wydarzeń branżowych EBMasters we Wrocławiu, które od kilku już lat skupiają społeczność osób z branży. 

Talenty wg Gallupa: IDEATION [ODKRYWCZOŚĆ]  ∗ INPUT [ZBIERANIE]  ∗  WOO [CZAR]  ∗ MAXIMIZER [MAKSYMALISTA] ∗ ARRANGER [ORGANIZATOR]  

Opinie innych uczestników

Warsztat Design Thinking w HR&EB przeprowadzony przez Darię to klasa sama w sobie. Luźna atmosfera, w której można powiedzieć wszystko, metody dobrane tak, aby było wesoło, inspirująco i przede wszystkim skutecznie! Wszystko się samo zapamiętuje, a jak się nie zapamięta, to zawsze zostaje podręcznik, który jest rewelacyjną pomocą przy późniejszych realizacjach sesji DT w pracy.

Jola Wiśniewska, HR Specialist
LEONI Kabel Polska

Uczestnictwo w szkoleniu z metody Design Thinking pozwoliło mi na poznanie tego narzędzia w kontekście środowiska HR - w którym pracuję na codzień. Po warsztacie z łatwością mogę wykorzystać zdobytą wiedzę, a dzięki genialnie opracowanemu podręcznikowi - wrócić do najważniejszych informacji i odświeżyć wiedzę w dowolnym momencie. Charakter warsztatów sprzyja kreatywności oraz podczas uczenia się nowych rzeczy można było również się dobrze bawić. Atmosfera szkolenia kameralna dzięki małej grupie, którą prowadząca bardzo szybko i efektywnie zintegrowała. Serdecznie polecam każdemu.

Katarzyna Andrzejewska, Specjalista ds. Personalnych
Dijo

Szkolenie z design thinking w zwykłej codziennej pracy pozwoliło mi odnaleźć innowacyjne rozwiązania dla nawet skomplikowanych biznesowych problemów.  

Kamila Bagińska
Audiofon

Szkolenie bardzo się podobało, dało mi „do myślenia” i na pewno będzie motorem do kreatywnych działań, zmian, tworzenia czegoś nowego.

Katarzyna Sobolewska
Idea Getin Leasing

Byłam już na warsztacie z design thinking wcześniej ale dopiero udział w szkoleniu Darii pokazał mi do czego mogę użyć tej metody w codziennej pracy. Bardzo dobrze przygotowane szkolenie: dobre tempo, warsztat trenerski Darii -super, materiały (zawartość i estetyka) i koniec końców prezent dla uczestnika. Doskonale spożytkowany czas :) dzięki BardzoHR!  

Katarzyna Sobótka
Attract & Recruitment Manager, Objectivity

Już dwa szkolenia z Darią za mną :) Oba okazały się świetne zarówno pod kątem formy jak i przekazanej wiedzy. Polecam gorąco tym, którzy stawiają pierwsze kroki w świecie HR/EB oraz wyjadaczom, chcącym rozszerzyć zakres swoich umiejętności.

Katarzyna Poręba
Employer Branding Coordinator, SpyroSoft

Jestem pełna zachwytu nad szkoleniem z design thinking!

Dominika Paplińska
Sp. ds. Personalnych, Jost Polska Sp. z o.o

Przeczytaj moje wpisy na blogu o tematyce Design Thinking