banner (1)Ten konkurs ma szansę być naprawdę wyjątkowy. Właściwie po raz pierwszy ktoś pomyślał o całych zespołach HR (w tym projektowych, interdyscyplinarnych) i chce docenić pracę również „zwykłych” specjalistów. To oni, wraz z całym zespołem, ma szansę wejść na scenę i usłyszeć: „Gratulacje. Pracujecie niczym HR Dream Team!”.

 

 

 

Zwykle jest bowiem tak, że nagradza się albo poszczególnych pracodawców (marki), albo wyróżnia się managerów HR. I oczywiście każdy z tych konkursów realizuje świetną rzecz pokazując światu ile inspirujących i efektywnych rzeczy dzieje się na polskim rynku HR i EB. Nareszcie jednak forma konkursowa została poszerzona o tych, którzy stoją za wieloma sukcesami i pokonują czasem ‘góry’, by doprowadzić jakiś projekt do końca.

 

O czym konkurs?

Do konkursu „HR Dream Team” mogą zgłaszać się zespoły, które zrealizowały projekty w jednej z dwóch kategorii – Zarządzanie Doświadczeniami Kandydatów (Candidate Experience Management) odnoszący się do etapu poszukiwania kandydatów oraz budowania pozytywnych doświadczeń kandydatów w procesie rekrutacji oraz Zarządzanie Doświadczeniami Pracowników (Employee Experience Management) odnoszący się do etapu zatrudnienia, rozwoju i budowania ścieżki kariery pracowników oraz rozstania z pracownikiem w danej organizacji.

 

Oznacza to, że projekty mogą dotyczyć:

 1. Kampanii rekrutacyjnej.
 2. Wybranych narzędzi budowania wizerunku pracodawcy.
 3. Programu Stażowego.
 4. Strategii Employer Branding.
 5. Procesu rekrutacji.
 6. Audytu i rekomendacji w zakresie Candidate Experience.
 7. Procesu adaptacji i pierwszych dni pracy.
 8. Ścieżek kariery i rozwoju.
 9. Wdrażania kultury feedbacku.
 10. Programu Oceny Pracowniczej.
 11. Eventu dla pracowników.
 12. Akcji wolontariackich.
 13. Procesu odchodzenia z organizacji i Exit Interviews.

Uwaga –> to tylko przykłady. To nie jest zamknięta lista! Wszystko, co uznacie za ważne i inspirujące dla innych może być zgłoszone do konkursu. Ważne jest to jak pokażecie pracę zespołu projektowego i jego efekty!

 

Co jeszcze jest ważne?

Inicjatorem i organizatorem konkursu jest Grupa Pracuj S.A., a zgłoszenia będzie oceniać niezależna Kapituła Konkursowa złożona z uznanych ekspertów i liderów opinii w branży Human Resources oraz Employer Branding (w tym my! oraz Zyta Machnicka z Lightness i autorka bloga Candidate Experience). Projekty można zgłaszać do 15 kwietnia 2015 roku.

Zgłaszane projekty mogą być realizowane przez Działy HR lub przez interdyscyplinarne zespoły, w których skład mogą wchodzić również przedstawiciele innych departamentów oraz (nawet!) partnerzy zewnętrzni (agencje doradztwa personalnego, agencje marketingowe, audytorzy).

 

Wielki finał, uroczysta Gala i ceremonia wręczenia statuetek oraz wyróżnień odbędzie się 18 czerwca 2015 roku podczas Ogólnopolskiego Dnia Pracowników HR „HR-Day”. Nie może Was tam zabraknąć!!!

 

Szczegóły i regulamin tu.

Szukasz szkolenia z Employer Branding lub badania kultury organizacji?


Bądź na bieżąco z Employer Brandingiem => zapisz się na newsletter bardzoHR


Podziel się

Skomentuj wpis