#ZostanWDomu i naucz się projektowania gier! Ruszają zajęcia dla dzieci od TSG CLASS [case]

Koniec nudy na kwarantannie! Eksperci ze studia gamdevowego Ten Square Games przez dwa tygodnie będą uczyć młodzież podstaw

Koniec nudy na kwarantannie! Eksperci ze studia gamdevowego Ten Square Games przez dwa tygodnie będą uczyć młodzież podstaw projektowania gier (oraz każdego, kto tylko zechce!). Wszystko to w ramach programu Wolontariatu Pracowniczego i kampanii #ZostanWDomu.

Przymusowa kwarantanna związana z koronawirusem przedłuża się o kolejne tygodnie. Wraz z nią kończą się pomysły co robić z dziećmi w wolnym czasie. Sama widzę to po sobie. Pierwsze dni obfitowały w mnogość propozycji ciekawych zajęć, nie tylko tych prowadzonych on-line. Z pewną dozą ekscytacji planowaliśmy każdy dzień rano. Na liście było tyle fantastycznych rzeczy do zrobienia! Teraz trudność przynosi nawet utrzymanie pewnego stałego rytmu dnia (chociażby rozsądna godzina pobudki) i znalezienie czasu na to, co rzeczywiście sprawia nam przyjemność. Dodatkowo, stres związany z izolacją chwilami i na nas wpływa demobilizująco. W takiej sytuacji pozwalam moim dzieciom robić to, na co akurat mają ochotę. Mimo że nie wpisuje się to w żadną 'podstawę programową’ czy w tzw. zalecenia pedagogiczne.

Nie od dziś wiemy, że najłatwiejszą i często wybieraną przez młodzież aktywnością jest granie w różnego rodzaju gry komputerowe i mobilne. Czas spędzony przed ekranem spotyka się, subtelnie rzecz ujmując, z niezrozumieniem otoczenia. Taka forma zajęć nie zawsze podoba się rodzicom. Woleliby oni, aby w tym czasie dzieci zajęły się czymś, w ich ocenie, bardziej pożytecznym…

A gdybyśmy właśnie połączyli przyjemne z pożytecznym?
Ten Square Games, polski producent i wydawca gier mobilnych ma na to idealne rozwiązanie! Eksperci z firmy nagrali  bowiem serię webinariów poświęconych różnym aspektom tworzenia gier. Wszystko to odbywa się pod nazwą TSG CLASS. Projekt skierowany jest do młodzieży ostatnich klas szkoły podstawowej oraz szkół ponadpodstawowych. Jednak, jak zapewniają jego twórcy, z kursów skorzystają także starsze osoby chcące zacząć swoją przygodę z gamedevem.

Jeśli zatem gracie w gry hobbistyczne (np. Fishing Clash, Let’s Fish czy Wild Hunt), to z pewnością znacie tę wrocławską firmę (ma swoją siedzibę również w Warszawie). Ja ją znam doskonale, bo dokładnie rok temu projektowaliśmy razem strategię Employer Brandingową. Już wtedy wspólnie uznaliśmy, że to właśnie know-how będzie kluczowym elementem Employee Value Proposition w komunikacji marki pracodawcy. Dlatego bardzo kibicuję temu projektowi i… zazdroszczę dzieciom, że będą mieli takich nauczycieli. To naprawdę strzał w dziesiątkę! Chylę czoła za to, że udało się urzeczywistnić tę inicjatywę w trudnych czasach pracy rozproszonego zespołu i pracy zdalnej (choć do tej TSG był już od dawna przyzwyczajony).

O projektowaniu gier ekipa od TSG wie wszystko. To po prostu super sprawa, że postanowili podzielić się z młodzieżą swą pasją i umiejętnościami. To z pewnością będzie niesamowita przygoda uczyć się od najlepszych. Te słowa mają swoje pokrycie w tym, że spółka notowana jest na GPW i oceniana jest jako jedna z najlepszych spółek polskiego game devu. Kto by się nie chciał uczyć od tych, którzy odnoszą sukcesy? Co więcej – może to być dla niejednego młodego człowieka pierwszy krok na tej ciekawej ścieżce zawodowej! Dlatego drodzy Rodzice – jesli Wasza latorośl spędza długie godziny w świecie gier, to spróbujcie przekuć jego talent i pasję w przyszłą zawodową profesję! TSG CLASS to świetna okazja do tego, by pokazać dzieciom na czym tak naprawdę polega projektowanie gier, ich rysowanie czy programowanie.

Najważniejsze zagadnienia poruszane podczas webinariów dotyczą:
● programowania z wykorzystaniem silnika Unity,
● tworzenia gier przy pomocy narzędzia RPG Maker,
● podstawy projektowania postaci do gier,
● rysunku tradycyjnego i komputerowego,
● rysowania komiksów.
Webinaria poprowadzą wieloletni praktycy w dziedzinie projektowania gier i twórcy gier mobilnych, w które grają miliony ludzi na świecie (miesięcznie jest to 21 milionów użytkowników!). Dlatego też śmiało korzystajcie z opcji zadawania pytań w trakcie webinariów!

Kto za tym wszystkim stoi
Projekt TSG CLASS został przygotowany w ramach programu Wolontariatu Pracowników, którzy swój wolny czas zdecydowali się zainwestować w przygotowanie autorskich zajęć. Jednocześnie partnerem inicjatywy została Fundacja Teatricon, która na zlecenie Ministerstwa Cyfryzacji stworzyła specjalna platformę grarantanna.pl zwierająca szereg zabaw, quizów oraz treści związanych z gamingiem.

Kiedy, gdzie i jak?
Zajęcia prowadzone będą na żywo od 6 kwietnia 2020 – 17 kwietnia 2020 od poniedziałku do piątku w godzinach 17:00-19:30 na platformie twitch (https://www.twitch.tv/tensquaregames). Po zakończeniu zajęć będą również dostępne on-line, aby można było wrócić do instrukcji podczas samodzielnych prób w domu.

Poniżej znajdziecie plan webinarów na pierwszy tydzień:

Pon 6.04.2020 – 17:00-19:30Podstawy programowania w Unity na bazie prostych gier
Wt 7.04.2020 – 17:00-19:30Tworzenie tekstur i materiałów do gier na podstawie referencji. – Substance Designer
Śr 8.04.2020 – 17:00-19:30Rzeźbienie postaci 3D na podstawie obrazka (narzędzie Zbrush)
Czw 9.04.2020 – 17:00-19:30Czy rysowanie z referencji to kopiowanie? Dlaczego warto się wzorować na innych rysunkach – Praca w Clip Studio Paint – o programie, metodyce pracy, tabletach, różnicach digital-traditional itd.
Czw 9.04.2020 -19:30-21:00Możesz więcej niż myślisz – jak się zorganizować w życiu i szkole, aby spełnić swoje marzenia
Pt 10.04.2020 -17:00-19:30Projektowanie gier przy pomocy RPG Maker

Jeśli podoba Ci się ta koncepcja – udostępnij ją dalej. Niech trafi do jak największej liczby młodych miłośników świata gier!

Szczegółowy plan TSG Class znaleźć będzie można od poniedziałku 6 kwietnia na stronie grarantanna.pl/#tsg-class.

Szukasz szkolenia z Employer Branding lub badania kultury organizacji?


Bądź na bieżąco z Employer Brandingiem => zapisz się na newsletter bardzoHR


Podziel się

Skomentuj wpis