Design Thinking w HR i EB
Szkolenie online z elementami warsztatowymi
Termin szkolenia: nowy termin wkrótce
Godziny: 9:00 – 15:30
Forma Szkolenia: Online | Przewodniczka po szlakach EB: Daria Siwka| Koszt: 1000 zł + VAT
[ZAPYTAJ O SZKOLENIE DEDYKOWANE]
O szkoleniu
Masz w głowie mnóstwo pomysłów wizerunkowo-rekrutacyjnych a nie wiesz w jaki sposób je urzeczywistnić? Potrzebujesz konkretnych metod i narzędzi do tego, by wdrożyć małe i duże rozwiązania ze swojego obszaru? Chcesz wiedzieć jak przeprowadzić grupę przez burzę mózgów w sposób efektywny tak, by na końcu „gorącej dyskusji” o potrzebach kandydatów i pracowników WRESZCIE dojść do sensownego rozwiązania? Jeśli tak, to szkolenie jest dla Ciebie – i da Ci możliwość wykorzystania metody Design Thinking w działaniach Employer Branding i HR.
Będziesz pracować na wybranych przez siebie punktach styku z marką pracodawcy (np. rekrutacja, on-boarding, rekrutacja wewnętrzna, event firmowy, Program Poleceń Pracowników, Program Mentoringowy, off-boarding, itp) i doświadczysz metody DT na sobie!
Narzędzia spotkania: Clickmeeting + Mural (nic nie musisz instalować).
Dla Kogo?
Dla specjalistów HR, komunikacji wewnętrznej i EB, którzy zainteresowani są zdobyciem konkretnych umiejętności potrzebnych w urzeczywistnianiu nawet najbardziej szalonych i odważnych pomysłów. Dla tych, którzy chcą wiedzieć jak przeprowadzić grupę przez burzę mózgów ONLINE/OFFLINE w sposób efektywny tak, by na końcu „gorącej dyskusji” o potrzebach kandydatów i pracowników WRESZCIE dojść do sensownego rozwiązania.
Program:
- Rozpoczęcie warsztatu. Wprowadzenie do świata Design Thinking.
- Analiza „problemu wyjściowego”.
- Doświadczenie Design Thinking w praktyce.
- Empatia: Segmentacja grup Użuytkowników. Safari Design i metody badawcze. Zbieranie danych o Użytkownikach i przećwiczenie metod jakościowych. Wybrane narzędzia: Mapa Empatii.
- Diagnoza potrzeb i przemodelowanie ‚problemu persony’ w wyzwanie projektowe.
- Burza mózgów i generowanie pomysłów. Zasady skutecznej burzy mózgów online/offline. Wybrane narzędzia: Szybkie 8mki, Analogie. Klastrowanie pomysłów.
- Prototypowanie: wybór pomysłów i projektowanie rozwiązań. Wybrane narzędzia: Scenki, Lego, Schemat, moodboard.
- Testowanie – sesja feedbackowa w gronie uczestników szkolenia. Wybrane narzędzia: Podobało mi się/chciałabym.
- Karta pomysłu finalnego.
- Design Thinking. Charakterystyka etapów. Model dschool.
- Planowanie procesu.
- Zakończenie szkolenia: follow up.
Czego dowiesz się na warsztacie:
- czym jest kreatywność, jak ją budzić w sobie i w innych,
- jaki jest klucz do tworzenia innowacyjnych projektów HR i EB,
- jak wygląda proces pracy metodą Design Thinking. Co więcej – samodzielnie go doświadczysz!
- jak metoda DT może pomóc Ci w realizacji celów wizerunkowych, rekrutacyjnych czy komunikacyjnych,
- stworzysz nowe rozwiązanie, które będziesz mógł/mogła wykorzystać w codziennej pracy w obszarze Human Resources, komunikacji wewnętrznej, budowania zaangażowania czy Employer Branding.
W ramach warsztatu otrzymasz:
- materiały szkoleniowe w formacie PDF:
- zawartość tablicy kreatywnej Mural w (wypracowane rozwiązania oraz cały przebieg szkolenia),
- prezentację szkoleniową,
- Mapę Empatii,
- Scenariusz techniki „planowanie wsteczne” (do wykorzystania np. w projektowaniu on-boardingu),
- konspekt sesji kreatywnej,
- Kartę Pomysłu Finalnego,
- Certyfikat,
- Wartościową bibliografię i netografię.
- 1h konsultacji online do wykorzystania w dowolnym terminie (max do 3 miesięcy po szkoleniu),
Daria Siwka / Bio
Opinie innych uczestników