Czekamy na Ciebie! Welcome Packi z RST, Clearcode, Polcode oraz DK&A [case]

Koszulki, gra Jenga, zaślepki na komputer, plecaki, indywidualnie skonfigurowany sprzęt IT oraz kwiatek w doniczce! Spójrz co kryją

Koszulki, gra Jenga, zaślepki na komputer, plecaki, indywidualnie skonfigurowany sprzęt IT oraz kwiatek w doniczce! Spójrz co kryją w sobie Welcome Packi z RST, Clearcode, Polcode oraz DK&A.

Czasy, kiedy nowy pracownik otrzymywał wyłącznie kubek i smycz (do przypięcia firmowej karty) w wielu firmach dawno już minęły. Dziś dba się o on-boarding z wielką starannością. Specjaliści HR&EB wiedzą bowiem, że ten pierwszy etap Employee Experience ma kolosalne znaczenie w kreowaniu pozytywnej opinii o marce pracodawcy. Dlatego tak ważny jest również sam Welcome Pack. Pokazuje on na ile firma naprawdę zna swoją grupę docelową oraz na ile owe upominki są spersonalizowane i naprawdę przydatne w codziennej pracy.

Udało mi się zebrać dla Was 4 ciekawie zaprojektowane Welcome Packi. Pochodzą z  RST, Clearcode, Polcode oraz DK&A. Inspirujcie się śmiało!

RST Software Masters:

Zdecydowaliśmy się podzielić nasz Welcome Pack na dwie części, ponieważ chcemy, aby osoba, która zaczyna u nas pracę, poczuła ducha RST już w momencie podpisywania umowy – wyjaśnia Magda Błaszczak. Właśnie wtedy wręczamy Jengę, by czas, który pozostał do rozpoczęcia z nami współpracy, nie dłużył się aż tak bardzo ;). Dodatkowo każdy otrzymuje czekoladowego smartfona. Chcemy przez to symbolicznie przekazać, że jest to JEDYNY służbowy telefon, którego może od nas oczekiwać „po godzinach”.

W drugim Welcome Packu, który dajemy na rozpoczęcie pracy, znajdują się przydatne gadżety takie, jak: notatnik, długopis, powerbank czy karta ICE. Mając na uwadze, że większość pracowników ceni sobie wygodę w pracy, przygotowaliśmy dla nich oryginalne RSTowe koszulki (mamy już ich pokaźną kolekcję). Ponieważ większość pracujących u nas osób, łączy hobby ze sportem, dorzucamy kilka odblasków do wykorzystania podczas jazdy na rowerze lub biegania. Nowy pracownik znajdzie również tam kartkę z harmonogramem wdrożeń, a wszystko znajduje się w autorskiej torebce przedstawiającej narysowanych pracowników, którą zaprojektowała nasza utalentowana graficzka!

Clearcode i Piwik PRO:

Jako że mamy 2 brandy – Clearcode i Piwik PRO, to nasze welcome packi są sprofilowane pod spółkę, do której dołącza nowa osoba – wyjaśnia mi Marcelina Szostak. W obu zestawach znajdziecie:

 • spersonalizowany one pager z najważniejszymi informacjami na temat firmy i tego, co wydarzy się pierwszego dnia współpracy w formie „to do list” do odhaczenia. A to, co najbardziej cieszy nowych członków ekipy, to własnoręczne podpisy całego zespołu!
 • Firmowy outfit, czyli czarna bluza z subtelnie zaznaczonym brandem i firmowa koszulka z wariacją na temat logo. Każdy może wybrać swoją ulubioną wersję spośród siedmiu wzorów zaprojektowanych przez nasz Design Team. Gotta Catch 'Em All!
 • Zestaw autorskich wlepek, które zdobią nasze laptopy – wzory na nowe naklejki zbieramy co roku i każdy może zaproponować swoją wersję. Ostatecznie wybieramy najpopularniejsze pomysły i projektujemy je rękami Szymona z zespołu Designu. Myślę, że wlepka „Dziwne, u mnie działa” stała się już naszą legendą.
 • Kubek – rzecz jasna, na kawę :) W Wersji Piwik PRO klasyczny czarny, a w odsłonie Clearcode – ozdobiony wizerunkiem Clarence’a, naszej firmowej maskotki.
 • Zaślepka na kamerę w laptopie – bo dbamy o prywatność w sieci.
 • Notes i długopis dla tych, którym zamarzy się zapisywanie swoich myśli w zupełnie tradycyjny sposób.
 • Fiszki ze słownictwem polsko-angielskim przydatnym w IT – stworzone w 100% przez naszych ludzi.
 • Firmowa smycz.

A wszystko to zapakowane jest do plecaka.

Skompletowanie całego zestawu zajęło nam sporo czasu – dodaje Marcelina. A to wszystko dlatego, że konsultowałyśmy jego skład z naszą ekipą i starałyśmy się, żeby wszystkie rzeczy były naprawdę dobrej jakości. Oto zdjęcia:

 

Polcode:

Aby zrozumieć ideę naszego Welcome Packa warto wiedzieć, że nasza firma jest dość nietypowa – mówi mi Olga Kwiatos. W Polcode możemy pracować zdalnie z każdego zakątka kraju lub z jednego z pięciu biur w Polsce. Zależy nam jednak na tym, by forma przywitania nowego członka zespołu (mimo dzielącej nas odległości) była podobna – w końcu są dla nas równie ważni!
Wszystkim pracownikom wręczamy takie same gifty, z tą różnicą, że Ci „biurowi” mają dodatkowo miejsca pracy obłożone fioletowymi i szarymi balonami (to w końcu uroczysta chwila) oraz przerwę w pracy w postaci wspólnego zajadania z zespołem ciastek i innych słodyczy.
Ponieważ członkowie teamu pracujący zdalnie nie mają przywileju wspólnego pochłaniania kilogramów węglowodanów, przygotowujemy dla nich zawsze:

 • kartkę powitalną – żeby Nowy wiedział, że czekaliśmy na niego!
 • Kaczkę – do pomocy…, kiedy kod nie sprzyja.
 • Koszulkę firmową – by nosił z dumą i… miał jeszcze jedną koszulkę do swojej kolekcji.
 • Czyścik do ekranu – dla lepszej widoczności buggów.
 • Otwieracz do butelek – na wieczorne wyjścia ;-).
 • Gniotka – dla bezproblemowej i bezstresowej komunikacji z Klientami.
 • USB – aby „krótka pamięć” także była dobra.
 • Podkładkę pod myszkę z naszymi firmowymi wartościami – żeby był bliżej nas!

Welcome to Polcode. Just as You need IT! Oto fotka:

DK&A:

Przygotowanie biurka z pakietem powitalnym dla nowego pracownika to zadanie, przy którym mamy sporo zabawy, ale które też traktujemy bardzo serio – mówi mi Ola Wojtasik. Zależy nam na zrobieniu jak najlepszego pierwszego wrażenia. Wierzymy, że pięknie przygotowane miejsce pracy wysyła odpowiedni sygnał: „Zależy nam na Tobie. Postaraliśmy się specjalnie dla Ciebie. Chcemy, żebyś dobrze się u nas czuł”.

W naszym pakiecie powitalnym znajduje się przede wszystkim sprzęt wybrany przez samego pracownika. Standardowo jest to:

 • Monitor -> LG 27UD88-W.
 • MacBook -> Notebook / Laptop 13,3″ Apple MacBook Pro i7 2,5GHz/16GB/256/Iris 640 SpaceGray.
 • Trackpad – Apple Magic Trackpad 2 Multitouch MJ2R2ZM/A.
 • Keyboard -> Apple Magic MLA22Z/A.
 • Mouse -> Logitech MX Master 2S Graphite.
 • Mousepad -> eg Hama Laser Mouse Pad Black.

W jaki sposób projektujemy taki zestaw? Przed rozpoczęciem pracy nowy pracownik otrzymuje maila z powyższą propozycją. Może ją przyjąć w 100% albo na nowo skonfigurować. Oprócz zestawu sprzętu otrzymuje materiały biurowe potrzebne w codziennej pracy: notatnik, cienkopisy, pudełko na drobne przedmioty. Dostaje też torbę płócienną, butelkę na wodę, słodycze z trzech naszych lokalizacji (Polska, Niemcy, Finlandia). Ciekawostką są też kapcie filcowe firmy Lasso z kolorowymi sznurówkami do wyboru (bardzo popularne w helsińskim biurze DK&A). A do tego oczywiście – obowiązkowo – kwiatek w doniczce! Kartka powitalna z podpisami wszystkich pracowników dopełnia dzieła, i tak oto przygotowane biurko czeka na nowego pracownika w pierwszym dniu pracy.

Chłopaki z DK&A sznurują osławione kapcie ;-)

Za pomoc w przygotowaniu postu ogroooomnie dziękuję Specjalistkom HR&EB:

Magdalenie Błaszczak z RST Software Masters (software house słynny nie tylko z wysokiej jakości kodu, ale i śniadań dla pracowników;-)).

Marcelinie Szostak Clearcode (software house od projektów z branży reklamy internetowej) oraz z Piwik PRO (tu tworzą własny produkt – zestaw marketingowych narzędzi analitycznych).

Oldze Kwiatos Polcode (tworzą dedykowane programy dla B2B oraz B2C dla ponad 800 Klientów z całego świata!!!).

Oli Wojtasik DK&A (to właśnie ta wyjątkowa firma IT, która przygotowała dla swoich ludzi na święta spersonalizowane ludziki LEGO. Za to, że podzielili się ze mną całą akcją będę im dozgonnie wdzięczna, gdyż dzięki temu ilość wejść na mego bloga sięgnęła kosmosu!!!).

 

Zdjęcie główne tu.

Zdjęcia Welcome Packów – archiwa w.w. firm.

Szukasz szkolenia z Employer Branding lub badania kultury organizacji?


Bądź na bieżąco z Employer Brandingiem => zapisz się na newsletter bardzoHR


Podziel się

One thought on “Czekamy na Ciebie! Welcome Packi z RST, Clearcode, Polcode oraz DK&A [case]

Skomentuj wpis