Candidate Experience w dobie pandemii. Video sms w Orange [case]

Sprawdź nowoczesne rozwiązania zastosowane w procesie rekrutacji na program stażowy. Komunikacja video w Programie „Let’s Orange” jest wyjątkowa

Sprawdź nowoczesne rozwiązania zastosowane w procesie rekrutacji na program stażowy.

Komunikacja video w Programie „Let’s Orange” jest wyjątkowa na skalę kraju. Dowiedziałam się o niej poprzez LinkedIn i czym prędzej napisałam do liderki programu z prośbą o więcej szczegółów.

Pandemia spowodowała, że wszyscy znaleźliśmy się w nowej dla siebie sytuacji. Chociaż w Orange Polska już od jakiegoś czasu pracowaliśmy częściowo zdalnie, to pandemia spowodowała, że musieliśmy na ten tryb pracy przejść w 100%. Na tak dużą skalę rodziło to nowe wyzwania. Jednym z nich było prowadzenie spotkań online w domu, który nie zawsze był do tego przystosowany.
Wiedzieliśmy, że kandydaci będą mierzyli się z podobnym wyzwaniem dlatego postanowiliśmy wprowadzić rozwiązanie, które dostarczy kandydatowi kluczowe informacje w jednym miejscu w wygodnej, mobilnej formie – mówi mi Renata Gąsecka, Ekspert ds. Projektów rekrutacyjnych i Wizerunku Pracodawcy.

Jak to wszystko działa? Otóż każdy kandydat zaproszony na rozmowę otrzymuje imiennego smsa z linkiem. Dzięki niemu przechodzi na dedykowany landing page, gdzie znajdzie:

  • wideo zapraszające do wzięcia udziału w spotkaniu,
  • wskazówki jak przygotować się do spotkania online i na co zwrócić uwagę,
  • informacje o benefitach z praktyk,
  • informacje na temat firmy Orange,
  • kontakt do rekrutera,
  • a także: możliwość wysłania linka do spotkania online na swojego maila oraz możliwość zaakceptowania daty lub zasugerowanie innej.

Jak dodaje Renata, dzięki wideo smsom kandydaci mieli pod ręką wszystkie informacje na temat spotkania i nie musieli szukać ich w mailach lub notatkach. Dodatkowo, już na tym etapie mogliśmy zaznaczyć, że kandydat nie musi stresować się problemami technicznymi związanymi z rozmową, bo wiemy że takie sytuacje po prostu się zdarzają.

Wideo sms to jeden z elementów Programu Praktyk Let’s Orange. Warto dodać, że całemu zespołowi zajmującego się Employer Brandingiem tj. wspomnianej Renacie oraz Edycie Pawlik i Lidii Pierścińskiej bardzo zależało na tym, by ambasadorami „Let’s Orange” byli jego absolwenci. Komunikacja „studentów do studentów” potwierdza wiarygodność argumentów stojących za tym, by przyłączyć się do Orange.

Zachęcamy naszych ambasadorów aby byli twarzami Let’s Orange. Są więc na zdjęciach, występują w filmach i wspierają cały proces komunikacji programu w social mediach. Dodatkowo w tym roku to oni pomagali nam tworzyć nową stronę internetową, do której kierowaliśmy cały ruch działań promocyjnych. Dzięki takiej współpracy, stałej wymianie wiedzy, doświadczeń i opinii, mieliśmy możliwość zbliżyć się do kandydatów i odpowiedzieć na ich faktyczne potrzeby – podkreślają Edyta i Lidia.

Wideo sms okazał się strzałem w dziesiątkę z kilku powodów: kandydaci pojawiali się na spotkaniach rekrutacyjnych, częściej potwierdzali swoją obecność. Natomiast sam proces rekrutacyjny w skali od 0 do 10 został oceniony na 9.2!

Moim osobistym zdaniem jest to efekt tego, że Program rzeczywiście oparty jest na prawdziwych, często nieuświadomionych, potrzebach grupy docelowej. Poniższe video jest pełne insightów (tu dowiesz się co to). Gratuluję!

 

Więcej o Let’s Orange:

Let’s Orange co roku zaprasza około 40 studentów na 3-miesięczne praktyki. Studenci biorą udział w kluczowych projektach Orange z obszarów technologicznych – telekomunikacji, IT, BI oraz między innymi z cyberbezpieczeństwa. Celem programu jest znalezienie najlepszych studentów, którzy sprawdzą się w ciągu wakacji i będą otwarci na kontynuowanie współpracy.

Szukasz szkolenia z Employer Branding lub badania kultury organizacji?


Bądź na bieżąco z Employer Brandingiem => zapisz się na newsletter bardzoHR


Podziel się

Skomentuj wpis