„Dzień chłopaka” w JOST Polska [case video]

Spójrzcie co z okazji „Dnia Chłopaka” przygotowały dziewczyny z JOST Polska z Nowej Soli. Na co dzień to

Spójrzcie co z okazji „Dnia Chłopaka” przygotowały dziewczyny z JOST Polska z Nowej Soli. Na co dzień to firma produkcyjna z branży automotive. Ale 30 września to przede wszystkim firma, w której pracownice przekazują swoim kolegom szczególne życzenia.

Jak mówi mi Dominika Paplińska, Specjalistka ds. Personalnych w JOST Polska: w tym roku ze względu na obostrzenia związane z rozprzestrzenianiem się COVID-19 postanowiły w nieco inny sposób nagrodzić swoich kolegów za kolejny rok wspólnej pracy. Pomysł padł na film! Początkowo miała to być krótka realizacja, w której wystąpić miały dwie, trzy dziewczyny. Plany planami, szybko okazało się, że zainteresowanie wzięciem udziału w projekcie jest niemalże 100%.

Informacja o nagraniach bardzo mnie ucieszyła. Zapowiadała się ciekawa przygoda, nie mogłam odmówić. – Patrycja

Do nagrań zaproszone zostały wszystkie Panie zatrudnione firmie – z obszaru produkcji, administracji oraz biura handlowego w Warszawie. Podczas nagrania dziewczyny poruszyły cztery kwestie: co cenią w pracy z swoimi kolegami, za co im dziękują, czego się od nich uczą, czego im życzą.

Film został przygotowany własnymi rękoma, jako inicjatywa oddolna. Za sterami sprzętu nagrywającego stanęła Dominika Paplińska z działu personalnego, która również zajęła się montażem.

Gdyby ktoś zapytał mnie na początku września, czy nagram i zmontuję film, uśmiałabym się do łez. Jednak jak padł taki pomysł, pomyślałam – ok, nie umiem, nauczę się…co ciekawe odnalazłam w tym jakiś zalążek pasji. Obserwacja reakcji koleżanek i stworzenie wspólnego materiału dla kolegów spowodowały we mnie dużo emocji.

Parę słów od uczestniczek:

Akcja przebiegła bardzo sprawnie, choć początkowo wątpliwości było sporo. Aparaty… kamery… to nie jest nasza codzienność i stąd przekonanie, że czeka nas niemałe wyzwanie. Ostatecznie było całkiem przyjemnie i bardzo zabawnie. A efekt końcowy? Powalający! 😊” – Monika

„Cieszę się, że mogłyśmy współuczestniczyć w tym wydarzeniu. Ze względu na odległość jaka nas dzieli takie wydarzenia niestety nas omijają, a tym razem udało się być ich częścią”. Dorota.

Co o akcji myślą Panowie?

W naszej firmie obchodzenie dnia chłopaka i dnia kobiet, można powiedzieć, że stało się już tradycją.

Niestety z powodu panującej pandemii i obostrzeń z tym związanych, sądziłem, że nasze koleżanki w tym roku przygotują tylko „skromne” życzenia wysłane mailowo. Moje zdziwienie było naprawdę ogromne, gdy otrzymałem maila w którym znajdował się link do filmu! Naprawdę nie spodziewałem się, aż takiego przedsięwzięcia. Na filmie znalazły się prawie wszystkie Nasze Koleżanki, naprawdę nie wiem jak im udało się to nagrać nie wzbudzając niczyich podejrzeń!

Jestem pełen podziwu i chylę czoła za ten świetny prezent, już się zastanawiam czy możemy to jakoś przebić na kolejny dzień kobiet. – Andrzej

Z wszystkich pomysłów na „dzień X” jakie dotychczas padały firmie, ten podobał mi się najbardziej, i nawet ma zimna, cyniczna dusza została trochę za strunę pociągnięta. Biorąc pod uwagę okoliczności, winszuję koleżankom pomysłowości. – Wojciech

Film jest autentyczny i trafiony w punkt. Dziewczyny wyglądają naturalne i mają w sobie spontaniczne emocje. Dzięki braku obcych osób (brak wsparcia ze strony agencji marketingowej) czuły się komfortowo i bezpiecznie. To także przykład tego, że czasem nawet mając pewne ograniczenia, można stworzyć coś uniwersalnego, trafiającego prosto w serducho. Komunikacja w czasach, w których jesteśmy odizolowani wcale nie musi być nudna i ograniczona, czego przykładem jest film dziewczyn z JOST Polska.

{Content tego artykułu w zdedycowanej większości pochodzi od Dominiki}

 

Szukasz szkolenia z Employer Branding lub badania kultury organizacji?


Bądź na bieżąco z Employer Brandingiem => zapisz się na newsletter bardzoHR


Podziel się

Skomentuj wpis