Nie tylko kwiaty. Dzień kobiet na 9 różnych sposobów! [case]

Spotkanie z ikoną polskiego kina i teatru, video z życzeniami od współpracowników, a nawet zorganizowanie badań profilaktycznych –

Spotkanie z ikoną polskiego kina i teatru, video z życzeniami od współpracowników, a nawet zorganizowanie badań profilaktycznych – przed Wami przegląd najciekawszych prezentów, działań i niespodzianek, które wpadły mi w oko w miniony piątek z okazji naszego, kobiecego święta.

I to są te zmiany, na które czekamy w Polsce!

Z okazji Dnia Kobiet, IKEA upublicznia dane z raportu płac IKEA Retail w Polsce, zachęcając tym samym do dyskusji nad dyskryminacją w życiu zawodowym i budowania pozbawionego uprzedzeń, zintegrowanego środowiska pracy. IKEA Retail firma wychodzi z inicjatywą pod hasłem Różni.Równi, aby zachęcić do publicznej dyskusji nad problemem dyskryminacji w życiu zawodowym. Jednocześnie chce pokazać, że środowisko pracy pozbawione uprzedzeń przyczynia się do pozytywnych zmian zarówno w społeczeństwie, jak i biznesie, a firmy cechujące się różnorodnością płci na stanowiskach kierowniczych osiągają lepsze wyniki finansowe oraz posiadają bardziej lojalnych klientów. Zebrane dane przedstawione zostały w formie tzw. Bukietu Możliwości, który stworzony został z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet (dokument – Ikea).

 

Możemy wszystko!

Ależ niesamowity materiał od Aptiv! Z całego serca dziękuję Wam, że pokazujecie świat mądrych i kompetentnych kobiet. BTW: widziałam na profilu jednej z pracownic firmy otrzymany tego dnia krem do rąk „Shape the Future of Mobility”. Prezent idealny:)

Zmiana zaczyna się od rozmowy

Wiele jeszcze musi się zmienić na naszym rynku pracy (równość płac, rozbicie 'szklanych sufitów’, itp.). Dlatego takie rozmowy, jakie zainicjował CEO LOTTE Wedel niezwykle są budujące i przynoszą nadzieję na zmianę.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jeśli nie masz czasu zrobić badań po pracy, zrób je w pracy!

Super akcja w Nationale Nederlanden, w czasie której pracownice 8 marca mogły skorzystać z możliwości wykonania badań profilaktycznych. I to bez kolejek!

 

Kobiety to siła, kobiety to mądrość!

Ciekawa akcja w Santander Group: wykłady rozwojowe, 12 telekonferencji z całego świata. Brawo, medal za organizację!

 

Dzień Kobiet Klubu SheXO w Warszawskim biurze Deloitte, a w rolach głównych Krystyna Janda – wybitna aktorka, reżyserka, felietonistka, dyrektorka artystyczna dwóch teatrów warszawskich.

 

A w Schindler Polska było tak:

Kwiatki i dodatkowe niespodzianki od Weegree  i Currency One

Podoba mi się ten pomysł, bo pokazuje, że organizatorzy=panowie zrobili wcześniej rzetelny research ;-)

 

 

 

 

 

 

 

Adżaks czy Ajax?

Sądzisz, że nie rozumiesz języka i skrótów myślowych specjalistów IT? Tak Ci się tylko wydaje! Posłuchaj życzeń z okazji kobiecego święta od chłopaków z Bright coders’​Factory , a zobaczysz, że nasze światy wcale nie są tak odległe ;-). P.S. Warto poczekać do końca filmu.

 

Na koniec muszę coś dodać osobistego, bo nie chciałabym, aby powstało wrażenie, że liczą się tylko 'nie wiadomo jakie rzeczy’. Otóż kwiaty TEŻ są potrzebne. Nie zapominajmy o nich. Taka przynajmniej jest moja perspektywa, bo ja osobiście uwielbiam je dostawać (Maciek, czytasz to?! ;-) ).

Dajcie znać w komentarzach co działo się u Was ciekawego z okazji Dnia Kobiet.

Wszystkiego dobrego Dziewczyny!

 

Zdjęcie główne stąd.

Szukasz szkolenia z Employer Branding lub badania kultury organizacji?


Bądź na bieżąco z Employer Brandingiem => zapisz się na newsletter bardzoHR


Podziel się

2 thoughts on “Nie tylko kwiaty. Dzień kobiet na 9 różnych sposobów! [case]

    1. AUTHOR

Skomentuj wpis