Czy to znowu musi być kubek? Sięgnij po inspiracje gadżetów karierowych

Mam ich mnóstwo. Użyteczne, oryginalne, tanie i drogie. Wszystkie ciekawe, ale część z nich zasługuje na swoje miejsce

Mam ich mnóstwo. Użyteczne, oryginalne, tanie i drogie. Wszystkie ciekawe, ale część z nich zasługuje na swoje miejsce na blogu.

Współpracując z pracodawcami w zakresie strategii Employer Branding czy nawet projektując pojedyncze działania HR wypatruję ciekawych gadżetów. Moja dusza zbieracza podpowiada mi które z nich godnie wzbogacą kolekcję (a tym samym zainspirują uczestników szkoleń), a nawet to, które z nich wejdą do mojego codziennego życia. Bo gadżet nie jest od tego, by stał na półce, ale od tego, by go używać, zgadzacie się ze mną? ;-)

Jakiś czas temu pisałam już o 'check liście’, którą warto kierować się w dyskusji nad gadżetami wspierającymi komunikację marki pracodawcy. Więc jeśli zwykle uważnie przyglądacie się każdej wydawanej złotówce, również tamten wpis jest dla Was.

Tymczasem przejdźmy już do obiecanej listy gadżetów, przedmiotów, upominków, które na swój sposób są wyjątkowe. Oto przed Wami pierwsza kategoria: „gadżety wspierające bycie bardziej eko”. Gospodarzami tej sekcji są Jeronimo Martins oraz Carrefour Polska. Przed Wami butelka filtrująca wodę oraz, a jakże!, torby płócienne na zakupy. Od jakiegoś czasu z trwogą czytam każdą wiadomość na temat katastrofy klimatycznej i jestem przekonana, że wiele w tym obszarze zależy od naszych indywidualnych wyborów. Od dawna nie kupuję już butelkowanej wody, a na zakupy zabieram własne torby. Dlatego też trzymam kciuki za tych pracodawców, którzy w końcu zrezygnują z drukowania kilkuset sztuk 'nieczytanychprzeznikogo’ ulotek i wreszcie zechcą zainwestować budżet w przedmioty, które pomogą ich pracownikom czy kandydatom być bardziej świadomymi ekologicznie. Nie dość, że zrobią coś dobrego dla świata i środowiska, to jeszcze będą mogli wyróżnić się w, jeszcze nie dość zagospodarowanej, kategorii działań. Zatem, do dzieła!

Butelka filtrująca wodę dla każdego wielbiciela kranówki!

Butelka filtrująca wodę dla każdego wielbiciela kranówki!

Wytrzymałe torby płócienne, do których schowasz nie tylko codzienne zakupy, ale też notatki z wykładów czy spakujesz drobny sprzęt na piknik.

Kategoria kolejna to tzw. „gadżety przydatne”. Przed Wami opaski odblaskowe na rower, poduszka i ręcznik turystyczny. Gospodarzami tej sekcji są: Euro Bank, Objectivity, RST Software Masters oraz Jeronimo Martins. Domyślam się, że pracownicy wymienionych firm często podróżują i to pod ich styl życia zostały one zaprojektowane. Czyli, po prostu dobrze wydane pieniądze ;-).

Obowiązkowe dla każdego właściciela jednośladu.

Przydaje się w czasie jazdy pociągiem czy w samochodzie (na miejscu pasażera oczywiście).

Kto chodzi po górach z plecakiem ten wie jak bardzo ciąży każdy kilogram. Ręcznik turystyczny jest genialnym rozwiązaniem!

Kolejna kategoria przedstawi Wam gadżety wyjątkowe, bo:

  • jeszcze nie spotkałam się z podobnymi do nich,
  • świetnie wspierają komunikację wartości marki w tzw. punktach styku z nią,
  • są praktyczne.

Przed Wami gra Jenga od RST, kamizelka od LEONI Kabel oraz długopis od Hydropolis (czyli właściwie od MPWiK). O Welcome Packu, którego Jenga jest częścią pisałam już kiedyś w dość obszernym wpisie na temat powitania nowego pracownika , tu tylko nadmienię, że w te wakacje bardzo wsparła mnie w zabawie z moimi dziećmi (doceniam i dziękuję!). Kamizelka od LEONI (firma produkcyjna) dumnie prezentowana przez moją córeczkę to z kolei fajny gadżet pokazujący specyfikę pracy i w zabawny sposób ukazujący wartości marki pracodawcy (zwróćcie uwagę na hasło). Długopis dodałam natomiast dlatego, że podoba mi się idea wykorzystywania wody w komunikacji marki, jaką prowadzi wrocławskie MPWiK. Długopisów reklamowych pewnie ma się w domach mnóstwo, ale niewiele z nich, jak ten od Hydropolis, rzeczywiście przykuwa uwagę.

Doskonała gra na lato, jesień, zimę. Wiosnę też!

LEONI #BezpieczniePołączeni

Długopis, któremu warto się przyjrzeć bliżej.

I na koniec, kategoria oczywiście „last but not least”. Przed Wami koszulki, sprzęt IT nie tylko dla nerdów oraz… zakładki do książek vintage (czyli nie: kindle). Gospodarzami tej sekcji są: Hydropolis (MPWiK), RST, Jeronimo Martins, KPMG.

Ładne, z dobrej tkaniny, w różnych rozmiarach. Nic, tylko nosić!

Te gadżety długo nie znikną z listy 'must have’.

Zakładki do książek wydawanych w wersji vintage ;-).

Przed Wami jeszcze jeden gadżet wręczany pracownikom w Intive na zakończenie współpracy. Świetny przykład zagospodarowania procesu off-boardingu, w czasie którego to w jaki sposób się żegnamy z pracownikiem na długo pozostaje wszystkim w pamięci. Dlatego, moim zdaniem, należą się tu osobne brawa za pomysł magnesu na lodówkę z życzeniami szczęścia.

Pracodawcę poznaje się nie po tym jak przyjmuje pracowników, ale po tym w jaki sposób pozwala im odejść.

Co sądzicie? Macie swoje przykłady ciekawych gadżetów? Śmiało, wklejacie je w komentarzach albo przesyłajcie prosto do mnie. Będę bardzo zobowiązana! Dziękuję, Daria.

Zdjęcie główne od Photo by davisco on Unsplash

Szukasz szkolenia z Employer Branding lub badania kultury organizacji?


Bądź na bieżąco z Employer Brandingiem => zapisz się na newsletter bardzoHR


Podziel się

4 thoughts on “Czy to znowu musi być kubek? Sięgnij po inspiracje gadżetów karierowych

    1. AUTHOR
    1. AUTHOR

Skomentuj wpis